Naturalne kosmetyki – czyli jakie?

Kosmetyki/Naturalne
krammelnira
Naturalne kosmetyki – czyli jakie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czym właściwie są kosmetyki naturalne?

Czy kiedykolwiek, kupując jakiś produkt kosmetyczny zastanawialiście się ile jest w nim niepotrzebnej chemii? Wraz ze wzrostem świadomości naszego społeczeństwa wzrasta zainteresowanie właśnie tym tematem. Dokładniej mówiąc, konsumenci coraz częściej czytają informacje dotyczące składników, z jakich powstał dany kosmetyk, szukając takiego, który miałby same wartościowe dla nas składniki. Czym zatem są kosmetyki naturalne? Otóż, są to takie produkty, które są wytworzone tylko i wyłącznie ze składników naturalnych i organicznych. Są to przede wszystkim masła, oleje a także różnego rodzaju ekstrakty roślinne. Pochodzą one min. z upraw ekologicznych. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że cena kosmetyków naturalnych jest nieco wyższa od ceny innych powszechnych kosmetyków. Nie powinniśmy jednak zbytnio się tym przejmować, ponieważ w przypadku produktów naturalnych, płacimy za same wartościowe dla naszego ciała składniki i jest to zdecydowanie opcja bardziej zdrowa i bardziej ekologiczna.

Testy i badania kosmetyków naturalnych

Zanim jakikolwiek produkt kosmetyczny trafi na półki drogerii przeprowadzany jest szereg badań i testów, które mają na celu sprawdzić jego wpływ na zdrowie i skórę. W głównej mierze sprawdzane jest, czy stosowanie danego kosmetyku wywołuje niepożądane skutki uboczne oraz jakie stężenie danego kosmetyku jest najbardziej odpowiednie dla ludzkiej skóry. Oprócz tego technolodzy prowadzą liczne badania kosmetyków, którym służy poznanie czy produkt ten wywołuje na ludzkiej skórze jakiekolwiek reakcje uczuleniowe.

Jakie naturalne składniki możemy znaleźć w kosmetykach ekologicznych?
Według badań konsumenci najczęściej sięgają po kosmetyki, które mają w swoim składzie ekstrakt z kaktusa oraz aloes. Aloes bowiem ma działanie kojące i łagodzące. Stosuje się go min. do skóry potrądzikowej czy podrażnionej. Kaktus z kolei jest pomocny przy różnego rodzaju wysypkach. Jakie jeszcze składniki są pożądane w tego rodzaju kosmetykach? Częstym jest kupowanie kosmetyków zawierających algi. Zapewniają one bowiem prawidłowe funkcjonowanie skóry, opóźniając procesy jej starzenia. Powszechnie stosowanym naturalnym składnikiem jest także keratyna i kolagen. Służą one przede wszystkim poprawieniu kondycji zniszczonych włosów, a także chronią skórę głowy. Bardzo znanym produktem jest również kwas hialuronowy, który ma za zadanie nawilżać suchą skórę. Glinka z kolei zawiera mnóstwo składników mineralnych i jest pomocna przy oczyszczaniu i regenerowaniu skóry. Składników tych jest o wiele wiele więcej. Są w pełni naturalne i mają świetny wpływ na nasze ciało.

Jakich składników należy unikać przy wyborze kosmetyków?

Oprócz składników, które przynoszą niesamowite korzyści dla naszego ciała istnieją także takie, których obecność na opakowaniu powinna być dla nas jasnym sygnałem do zmiany obecnie używanego produktu kosmetycznego na inny. Należą do nich przede wszystkim:

-silikony
-parabeny
-parafina i oleje mineralne
-SLS i SLES
i wiele innych

Warto zatem zgłębiać naszą wiedzę i świadomość pochodzenia różnego rodzaju kosmetyków. Powinniśmy bowiem wybierać tylko to, co dla nas najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dowiedz się czy bardziej do ciebie pasuje złoto czy srebro
/
Dowiedz się czy bardziej do ciebie pasuje złoto czy srebro
W tym artykule przedstawiamy informacje, które pomogą Ci zdecydować, który kruszec lepiej pasuje do Twojego stylu, preferencji i skóry.
Polecamy