Najpopularniejsze gry dla dzieci

Dziecko
Oliwia Nicke
Oliwia Nicke
Najpopularniejsze gry dla dzieci
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór gier dla dzieci jest trudny nie tylko dlatego, że możemy ich spotkać na rynku bardzo wiele. Problemem jest zarówno treść, jak i dostosowanie poziomu trudności do wieku dziecka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czym jeszcze się kierować? Oto kilka popularnych gier dla dzieci, które warto wybrać dla swoich pociech. 

Jaki gatunek gier dla dzieci wybrać?

Kategoria gier dla dzieci jest niezwykle pojemna, bo mieszczą się w niej nie tylko różne typy rozgrywek, ale też trzeba dopasowywać je do wieku odbiorcy. Możemy postawić na gry zręcznościowe, wyścigowe lub strzelanki dla starszych dzieci, ale także wybrać rozgrywki logiczne i wspierające rozwój malca. Najpewniej najlepszym wyjściem będzie rozłożenie akcentów pomiędzy zabawę a naukę. Unikać należy nade wszystko gier kontrowersyjnych, epatujących np. przemocą. Wśród popularnych gier nie tylko z ostatnich miesięcy warto zwrócić uwagę na poniższe.

„FIFA 21”

Czas kolejnego wielkiego turnieju piłkarskiego przekłada się na boom dotyczący piłki nożnej także dla najmłodszych. Chociaż „FIFA 21” ma już kilka miesięcy, to być może właśnie teraz nastał dobry czas na to, by zarazić dzieci miłością do futbolu także poprzez e-sport. Pamiętajmy, że mamy w tym przypadku do czynienia z kolejną odsłoną najpopularniejszej sportowej gry komputerowej w historii. Może też w doskonały sposób łączyć dzieci z rodzicami, którzy pamiętają jeszcze własne oczekiwanie na to, aż na rynku pojawi się „FIFA 2001”. Piłka łączy? W tym przypadku zdecydowanie tak. Tym razem na graczy czeka wiele zmian dotyczących trybu kariery i symulacji.

„Star Wars Jedi: Upadły Zakon”

W ostatnich latach powracają też wątki związane z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Czy ten świat może wciągnąć także najmłodszych graczy? Z pewnością tak, ale dobrze zachęcić ich w sposób, który zrozumieją lepiej niż filmy George’a Lucasa. Nowa historia z tego świata, opowiedziana w formie gry, może być ciekawym doświadczeniem dla starszych dzieci. 

„The Sims 4: Życie Eko”

Także kolejny dodatek do „The Sims” może być polecany dzieciom – zalecany jest dla graczy od 12. roku życia. Tym bardziej warto upowszechniać tę grę wśród dzieci, że tematem jest ekologiczne życie. Czego może uczyć gra? Popularyzowane są tu postawy proaktywne, gdzie szczególnie punktowana jest działalność na rzecz środowiska naturalnego. Fabuła daje zielone światło dla recyklingu, stylu less waste czy odnawialnych źródeł energii. Wszystko w ciekawy sposób, pozbawiony wielkich słów i zniechęcającego tonu. Warto.

„Plants vs Zombies. Battle for Neighborville”

Dobra rozrywka nawet dla siedmiolatków? „Plants vs Zombies. Battle for Neighborville” może ją zapewnić. Wszystko w świetle konfliktu między zombie a roślinami. Zwariowana strzelanka jest niesamowicie energiczna, kolorowa i pozostawia bardzo duże możliwości w zakresie wyboru postaci.

„Farming Simulator 19”

Produkcja przeznaczona także dla najmłodszych graczy, czyli kategorii 3+. Pozwala przenieść się dziecku do świata, gdzie uczestniczy się w życiu wielkiej farmy w środowisku europejskim lub amerykańskim. Co można robić podczas rozgrywki? Przede wszystkim zadaniem jest rozwój farmy, do czego przyczynia się wprowadzanie nowych maszyn i upraw, ale też hodowla zwierząt. To tutaj można po raz pierwszy jeździć konno i przekonać się o tym, że trud pracy rolnika trwa przez cały sezon. Do wyboru bardzo duża ilość popularnych ciągników i maszyn, które z pewnością zrobią wrażenie zwłaszcza na chłopcach.

„Lego Ninjago Movie”

Również klocki lego bardzo mocno kojarzą się z dzieciństwem. Może się jednak okazać, że dla najmłodszych to gra jest bardziej interesująca niż zabawa plastikowymi figurkami. Tym razem chodzi o nawiązanie do popularnej animacji. Gra ma charakter bardzo barwnej i ciekawej zręcznościówki, która spodoba się szerokiemu gronu dzieci. Wartka akcja, ciekawe lokalizacje i żywe tempo gry – to jej największe zalety.

Zdj. główne: Emily Wade/unsplash.com

Oliwia Nicke
Oliwia Nicke to młoda autorka tekstów o modzie i urodzie, która zdobyła uznanie w branży dzięki swojemu świeżemu spojrzeniu. Ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa mody na Uniwersytecie w Londynie, a obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu kosmetologii w Paryżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyglądać stylowo za niewielkie pieniądze?
/
Jak wyglądać stylowo za niewielkie pieniądze?
Zastanawiasz się jak wyglądać stylowo i z klasą nie inwestując dużych pieniędzy? To pytanie nurtuje wiele osób, zwłaszcza tych, którzy chcą dobrze wyglądać, ale nie chcą wydawać fortuny na ubrania. W tym artykule przedstawimy kilka prostych wskazówek, które pomogą ci wyglądać modnie i elegancko, nie nadwyrężając przy tym swojego portfela.
Polecamy