Rodzaje wózków dziecięcych – jaki wybrać?

Dziecko
krammelnira
Rodzaje wózków dziecięcych – jaki wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Spodziewasz się dziecka albo Twój maluszek potrzebuje większego wózka? Doradzamy, jaki wózek kupić, aby sprostał wymaganiom dziecka i rodziców.

Wózek to jeden z najdroższych elementów wyprawki dla dziecka. Musi spełniać normy bezpieczeństwa, być stabilny i dopasowany do wzrostu oraz wieku Twojej pociechy. Ważne jest także podłoże, po którym zamierzasz spacerować i dostosowanie wózka do pogody, bo nie wszystkie modele oferują osłonę przed opadami atmosferycznymi czy filtr przeciwsłoneczny.

Wózki wielofunkcyjne – 2w1, 3w1, 4w1

Jak sama nazwa wskazuje, wózki wielofunkcyjne łączą w sobie cechy kilku różnych modeli. System, pozwalający na wymianę poszczególnych elementów, umożliwia szybką transformację wózka w fotelik samochodowy i nosidełko. Wózki wielofunkcyjne występują zazwyczaj w trzech wariantach. Wózki 2w1 to połączenie wózka głębokiego ze spacerowym. Składają się na niego: stelaż, gondola i spacerówka. Jeśli o chodzi o wariant 3w1, jest to kompilacja gondoli, wózka spacerowego i fotelika samochodowego. Fotelik w tym modelu może również służyć jako nosidełko. Wózek 4w1 pełni rolę wózka głębokiego, spacerówki, fotelika samochodowego oraz posiada w zestawie bazę do montowania fotelika w aucie, żeby zapobiec jego przesuwaniu w trakcie jazdy.

Wózki podwójne

Jeśli spodziewasz się podwójnego szczęścia albo szukasz wózka dla rodzeństwa np. rok po roku, to dużym ułatwieniem mogą się okazać wózki bliźniacze. Ich konstrukcja jest lekka, ale na tyle stabilna, żeby bez problemu utrzymać większy ciężar. Wózek bliźniaczy występuje często w modelu tandem, w którym jeden wózek jest ustawiony za drugim, aby dzieci wzajemnie sobie nie przeszkadzały podczas spacerów. Drugi najpopularniejszy rodzaj wózków bliźniaczych, to ten, w którym gondole lub siedziska są ułożone obok siebie. Taki model jest zwykle szerszy, ale pozwala mieć podgląd na dzieci w tym samym czasie. Dobrym wyborem może się też okazać wózek podwójny, który będzie miał możliwość konfiguracji siedzisk, dzięki czemu dzieci będą mogły być zabierane na spacer oddzielnie.

Wózki biegowe

Wózki biegowe stworzono z myślą o aktywnych rodzicach, którzy pragną połączyć spacer z dzieckiem z joggingiem. Należy pamiętać, że tzw. joggery są przeznaczone dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Wózki biegowe charakteryzują się dużymi kołami – często trzema, dobrą amortyzacją i dostosowaniem do różnego rodzaju powierzchni.

Wózki typu gondola

Wózki głębokie przeznaczone są dla niemowląt i służą właściwie do momentu, w którym dziecko zaczyna już samodzielnie siadać. Dobrze jest wybrać wysoką gondolę, aby dziecko, które próbuje już swoich sił w siadaniu, z niej nie wypadło. Wózek głęboki powinien zapewniać ochronę przed opadami atmosferycznymi, wiatrem i nadmierną ekspozycją dziecka na słońce.

Wózki spacerowe

Wózki spacerowe są konieczne, kiedy dziecko uczy się samodzielnie siadać. Bezpieczny model wózka spacerowego powinien mieć zabezpieczenie w formie pasów, amortyzację i oparcie dostosowane do wzrostu dziecka. Niektóre wózki spacerowe posiadają możliwość wygodnego składania, która może być pomocna przy schodzeniu z wózkiem po schodach czy podczas pakowania się w podróż.

Wózki retro

Zostały stworzone dla osób, które cenią sobie klasyczny wygląd wózka połączony ze współczesną funkcjonalnością. Modele retro to zwykle wózki wielofunkcyjne, w których duży nacisk został położony na design gondoli i ręcznie wykonane detale.

Zdjęcie główne: Derick McKinney/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest styl oversize?
/
Czym jest styl oversize?
Styl oversize to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Charakteryzuje się on ubraniami, które są zdecydowanie większe niż rozmiar, który nosimy na co dzień. Nazwa stylu pochodzi od angielskiego słowa "oversize", co oznacza "nadmierny rozmiar". W ramach stylu oversize, najczęściej wybierane są bluzy, koszule, swetry czy kurtki, ale także spodnie, sukienki czy żakiety.
Polecamy