Perfumy a wiek kobiety

Perfumy
krammelnira
Perfumy a wiek kobiety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że zapachy powinniśmy dostosować do pory roku, ale wciąż pozostaje tajemnicą, jak należy dobrać rodzaj perfum do wieku kobiety. Trudno jest dobrać idealny kosmetyk na daną okazję. Nasze codzienne wybory zapachowe są związane z percepcją, emocjami, pamięcią i doświadczeniami.

Nastolatki i 20-latki

Kobiety w tym wieku lubią przygody, ponieważ nadal odkrywają kim są i jaki rodzaj zapachu lubią. Nastolatki i młode kobiety najchętniej wybierają słodkie, owocowe i kwiatowe zapachy i wydają się być bardzo świadome marki. Niektóre są bardzo związane z daną gwiazdą, dlatego perfumy reklamowane przez znane osoby, są chętnie wybierane. Ważną wskazówką w tej grupie wiekowej jest: mniej znaczy więcej. Nastolatki i 20-latki mają na ogół skórę tłustrzą niż starsze kobiety, a te naturalne oleje przedłużają zapach perfum.

30-latki

Wraz z większym doświadczeniem życiowym i większą świadomością tego, kim jesteśmy, mamy bardziej doświadczony nos. Wybory w tej grupie wiekowej są mniej przewidywalne niż w przypadku nastolatek. Prawdopodobnie 30-latki mają różne zapachy, w zależności od okazji. Bardziej dostosowują dany zapach do pory roku i garderoby. Dla uzyskania bardziej długotrwałego zapachu warto użyć bezzapachowego balsamu do ciała (zawierającego oleje) przed popsikaniem perfumami.

40-latki i starsze

Nostalgia jest tutaj słowem kluczowym. Kobiety po czterdziestce na ogół szukają luksusowych i niszowych marek z unikalnymi nutami, przypominające im bliskie sercu chwile. Charakterystyczny zapach kobiet w tym wieku można określić jako dojrzały, wyrafinowany i elegancki. Wraz z wiekiem skóra staje się coraz bardziej sucha. Dlatego warto spryskać się perfumami kilka razy dziennie, przede wszystkim rano i wieczorem. Można też spróbować wody perfumowanej zamiast toaletowej. W ten sposób otrzymamy długotrwały zapach. Warto wybrać zapach, który się lubi. Dzięki temu, poczujemy się wyjątkowo i będziemy wierni swoim wartościom. To wszystko ma znaczenie, dlatego poświęćmy chwilę na wybór wyjątkowych perfum.

Zapach a osobowość

Przy wyborze idealnych perfum, oprócz wieku, powinniśmy wziąć też na pewno uwagę swoją osobowość. Jeśli lubimy kwiaty i słodycze, warto zdecydować się na owocowe, kandyzowane zapachy, aby wyrazić swoją dziewczęcą osobowość. Jeśli lubimy aktywność fizyczną i przygody. najlepszym wyborem będą bardziej męskie perfumy, z męskimi nutami drewna, skóry, zieleni i piżma. Z kolei jeśli jesteśmy romantyczne, lubimy chodzić po sklepach z antykami i czytamy klasyczne historie miłosne, najlepsze będą sproszkowane i kwiatowe zapachy, które przypominają o bardziej wyrafinowanej erze. Jeśli uwielbiamy słońce, morze i piasek i czujemy się zrelaksowane na plaży, bez względu na to się opalamy czy surfujemy, również zdecydujmy się na odpowiednie perfumy. Nuty tropikalne, morskie i cytrynowe przypominają o naszych ulubionych wakacjach. Jeśli jesteśmy obieżyświatami i intrygują nas egzotyczne przyprawy, tkaniny, tekstury, kolory i widoki, zdecydujmy się na potężne orientalne nuty bursztynu, paczuli i innych przypraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy naturalne olejki mogą poprawić kondycję twoich włosów?
/
Czy naturalne olejki mogą poprawić kondycję twoich włosów?
Odkryj moc naturalnych olejków w pielęgnacji włosów. Poznaj porady na ich stosowanie oraz dowiedz się, jakie korzyści mogą przynieść twoim włosom.
Polecamy