Dlaczego kremu z SPF powinnaś używać nie tylko latem?

Dermokosmetyki/Kosmetyki
krammelnira
Dlaczego kremu z SPF powinnaś używać nie tylko latem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej marek kosmetycznych wypuszcza na rynek produkty z ochroną przeciwsłoneczną. Również konsumenci są coraz bardziej świadomi dobroczynnych działań kremów z filtrem. Jednak czy wiesz, że ochronę SPF należy stosować nie tylko latem?

Dlaczego warto stosować kremy z filtrem?

Codzienne wystawianie się na promienie słoneczne jest dla większości z nas nieuniknione. Nie jest to oczywiście nic złego. Nasz organizm potrzebuje dla prawidłowego funkcjonowania odpowiedniej dawki witaminy D, której produkcję wywołuje właśnie słońce. Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasz nastrój i dobre samopoczucie. 

Mimo tych wszystkich zalet, promieniowanie UV ma również negatywny wpływ na nasz organizm. Dodatkowo ostatnie badania dowodzą, że światło UV zawarte jest nie tylko w promieniach słonecznych, lecz także w ekranach komputera. Wielogodzinna praca przed ekranem jest więc porównywalna z kilkugodzinną ekspozycją na słońce.

Kremy z SPF chronią przed chorobami skóry

Kąpiele słoneczne, choć mają wiele dobroczynnych działań dla skóry, potrafią także uszkodzić naszą skórę i doprowadzić do powstawania chorób. Mowa tu konkretnie o niewidzialnych gołym okiem pasmach, czyli promieniowaniu ultrafioletowym UVA i UVB. Długotrwała ekspozycja na słońce może być przyczyną nowotworów złośliwych skóry (np. czerniaka), reakcji alergicznych, rumieniu i zaćmy. Całoroczne stosowanie filtrów jest w stanie uchronić nas przed wszystkimi tymi dolegliwościami.

Krem z SPF – ochrona przeciw fotostarzeniu skóry

Krem z SPF to znakomity preparat przeciwzmarszczkowy. Używając go w codziennej pielęgnacji, jesteśmy w stanie przesunąć granicę powstawania zmarszczek o dobrych kilka lat. Dotyczy to również kobiet w młodym wieku, które raczej nie myślą jeszcze o stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych. Brak ochrony przeciwsłonecznej powoduje wczesne starzenie się skóry, które objawia się szorstkością, utratą elastyczności i zniekształceniem owalu twarzy.

Dlaczego ochrona UV ważna jest również zimą?

Nasza twarz, w przeciwieństwie do ramion, nóg i reszty ciała, wystawiana jest na promieniowanie UV codziennie. Nawet w pochmurny dzień wystawieni jesteśmy na słońce – zwłaszcza w taką pogodę emisja promieniowania ultrafioletowego jest bardzo wysoka. Dlatego właśnie ochrona przeciwsłoneczna jest ważna przez cały rok.

Jaki krem z filtrem wybrać na co dzień?

Wybierając krem z filtrem, należy kierować się wysokością ochrony. Powinna ona wynosić min. 30 SPF. Poziom ochrony stopniowo spada w ciągu dnia, dlatego im wyższy filtr nałożymy rano, tym dłużej będziemy chronieni. W ciągu dnia możemy oczywiście dokładać produkty z SPF, niekoniecznie w formie kremu. Na rynku istnieją mgiełki, pudry, kryjące podkłady, które również mają za zadanie chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem.

Zdj. główne: Lina Verovaya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eleganckie półbuty dla mężczyzny – jakie wybrać?
/
Eleganckie półbuty dla mężczyzny – jakie wybrać?
Wybór odpowiednich eleganckich półbutów dla mężczyzny to klucz do stylowej i wygodnej garderoby. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru!
Polecamy