Suche włosy – jak je odżywić?

Pielęgnacja/Włosy
krammelnira
Suche włosy – jak je odżywić?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy bez dwóch zdań, stanowią jeden z głównych naszych atrybutów. Jednakże, chcąc móc się pochwalić pięknymi, zdrowo wyglądającymi włosami należy w odpowiedni sposób prowadzić ich pielęgnację. Dużo osób uskarża się z powodu zbyt dużej suchości włosów. Do poprawy ich kondycji i nawilżenia przyczyniają się między innymi różnego rodzaju kosmetyki nawilżające. Dowiedz się, jakie dokładnie specyfiki powinieneś stosować, aby jak najlepiej zadbać o Twoje przesuszone włosy i je właściwie zregenerować. Wszystkie informacje na ten temat odnajdziesz w niniejszym artykule.

Co sprawia, że włosy stają się suche?

Nasze włosy największym zniszczeniom podlegają wtedy, gdy nazbyt często poddaje się je różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym. Do takich należy między innymi farbowanie lub rozjaśnianie włosów oraz poddawanie ich działaniu wysokiej temperatury. Jeśli ktoś przeprowadza te czynności źle, może doprowadzić przede wszystkim do wysuszenia włosów. Wówczas dochodzi do niezmiernie szybszego tracenia wody przez nasze włosy.

Ponadto naturalnie suche są włosy kręcone. Suchość włosów może stanowić również konsekwencje złego doboru, stosowanej pielęgnacji włosów, jednocześnie przy zbyt częstym stosowaniu zabiegów fryzjerskich. Czy to oznacza, że powinniśmy unikać wykonywania pewnych zabiegów na naszych włosach? Oczywiście, że nie, trzeba jedynie stosować odpowiedni sposób pielęgnacji włosów i właściwie je zabezpieczać, między innymi przed zbyt wysokimi temperaturami.

Sposoby na odżywienie

Aby włos nie był suchy należy przede wszystkim domknąć jego łuski. Przy czym można tego dokonać między innymi poprzez płukanie włosów w bardzo zimnej wodzie lub w occie. Włosy, które są nie tylko suche, ale również zniszczone powinny zostać poddane zakwaszeniu przed zastosowaniem odżywki do włosów. Włosy, które są równocześnie suche i zniszczone warto zakwasić przed zastosowaniem odżywki. Wówczas należy wypróbować kwaśne pH, które można uzyskać między innymi poprzez umycie głowy przy użyciu płynu do higieny intymnej. Po czym trzeba zastosować kolejne etapy codziennej pielęgnacji włosów.

Odpowiednie nawilżenie i duża doza troski

Włosy suche powinny być właściwie codziennie nawilżenie, do tego celu po ich umyciu należy stosować odżywki lub maski. Składniki, które są zawarte w tego rodzaju preparatach i istotnie pomagają w nawilżaniu włosów to: owies, migdały, len, keratyna, masło shea i olejek arganowy. Po myciu włosów odpowiednim szamponem i odżywką warto na ich końcówki nałożyć olejek z migdałów lub olejek arganowy, a zabieg ten powtórzyć kolejny raz przed pójściem spać.

Mając nieco więcej czasu na codzienną pielęgnację możemy pomyśleć także o wypróbowaniu mycia naszych włosów metodą OMO, czyli w kolejności najpierw, nakładając odżywkę, potem szampon i po jego spłukaniu znów stosując odżywkę. Mycie włosów przy użyciu tej metody kosmetykami, które na co dzień stosujemy do ich pielęgnacji trwa znacznie dłużej, niż normalnie, ale efekty potrafią być zniewalające.

Poza stosowaniem kosmetyków, zawierających w swoim składzie naturalne składniki, takie jak owies, czy len warto ograniczyć w swojej kosmetyczce te, które zawierają silne silikony. Ich użycie prowadzi niestety tylko do większego obciążania włosów. Jeśli już decydujemy się na kosmetyk z silikonami powinniśmy wybierać jedynie takie, które są rozpuszczalne w wodzie, np. PEG-silikony lub silikony lotne, takie jak cyclomethicone.

Nie zapominajmy o skórze głowy

Ostatni element pielęgnacji suchych włosów stanowi dbałość o skórę głowy. Przy czym trzeba to robić zarówno od zewnątrz, ograniczając różnego rodzaju zabiegi, które mogą powodować jej jeszcze większe wysuszenie (np. farbowanie, agresywne szampony, promienie słoneczne) i dbając o jej nawilżanie przy pomocy choćby różnego rodzaju maseczek oraz od wewnątrz. Aby wspomóc nasz organizm w walce z suchą skórą od środka należy stosować dietę, bogatą w zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały oraz pić, jak najwięcej wody. Trzeba pamiętać o tym, aby wszystkie kosmetyki dobierać indywidualnie do naszych potrzeb, ponieważ każdy włos może nieco inaczej reagować na dany produkt, nawet jeśli każdy z nich jest tak samo dedykowany do włosów suchych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najmodniejsze fryzury wykonywane w salonie
/
Najmodniejsze fryzury wykonywane w salonie
W dzisiejszych czasach moda na włosy stale się zmienia. Klienci salonów fryzjerskich są coraz bardziej wymagający, a ich oczekiwania co […]
Polecamy